(Recenze) Ašva – adaptogeny, které vás zbaví stresu?

(aktualizace 19. prosince 2023 - MUDr. Zdeňka Fantová)

Každodenní stres se může negativně odrazit na duševní pohodě a na fyzickém zdraví. Také může mít dopad na naši schopnost učení či na spánek. Z toho důvodu jsou u studentů a u lidí, kteří pracují hlavou, hodně oblíbené bylinky na stres, energii a paměť, které mohou podpořit pozornost a výkon. Na trhu je jich víc, dnes se ale zaměříme na volně prodejný doplněk stravy Ašva. Vyplatí se ho zkusit?

Doplněk stravy Ašva zatím možná ještě neznáte, ale rozhodně byste se o něj měli začít zajímat. Obsahuje adaptogeny z ašvagandy, které mohou podpořit kvalitu spánku a relaxaci, což využijete třeba během náročného studijního období.

Účinky adaptogenů jsou velmi diskutované, protože mohou zmírnit reakci těla na stres. (Zjednodušeně řečeno mají zvýšit odolnost organismu.) Některé adaptogeny pak mohou podpořit i normální stav imunitního systému. Kromě ženšenu pravého patří k adaptogenům například i ašvaganda, která se nachází právě ve složení doplňku stravy Ašva, o kterém je řeč.

Právě proto se o něm hodí vědět víc. Jste připraveni?

Co je Ašva?

(Recenze) Ašva – adaptogeny, které vás zbaví stresu? 2

Jak už bylo zmíněno, Ašva je volně prodejný doplněk stravy s adaptogeny, který se dá užívat třeba při větším pracovním zápřahu, v průběhu zkouškového období či v době, kdy vás čas od času trápí málo osvěžující spánek. Ašva obsahuje withanolidy, a to konkrétně 7 %, což je opravdu hodně. A to i ve srovnání s mnoha jinými doplňky stravy s obsahem ašvagandy, které jsou v současné době na trhu.

Jaké má složení?

Hlavní látkou tohoto doplňku stravy je skutečně ašvaganda, které se také někdy říká withanie snodárná, withanie spavá či indický ženšen. Na základě toho vám tedy může nabídnout skutečně minimalistické složení. To ale není zrovna v tomto případě ke škodě, jako spíš k užitku.

Jak se Ašva užívá?

(Recenze) Ašva – adaptogeny, které vás zbaví stresu? 3

Ve srovnání s dalšími doplňky stravy má Ašva i poměrně specifické složení, takže byste měli v průběhu jejího užívání dodržovat jasně stanovené schéma, na základě kterého se maximalizuje její efekt.

V průběhu dne se doporučuje užít 2 tobolky, nejlépe po jídle. Následně by se měly tobolky zapít dostatečným množstvím vody. Také počítejte s tím, že byste si měli dělat v průběhu jejího užívání pravidelné přestávky, protože jinak se nedá dopředu odhadnout, jestli si na tuto bylinku vaše tělo nezvykne natolik, že na ni přestane reagovat. (To se může dít ostatně i u kofeinu z kávy.) Proto po několika dnech užívání tobolek dělejte několik dní pauzu.

Zkusit můžete:

  • 5 dní užívání tobolek a o víkendu je vynecháte (a tak stále dokola až do konce balení)
  • Užívání doplňku stravy Ašva po dobu 3 měsíců, po kterých bude následovat měsíční pauza

Kolik stojí a kde ji koupím?

Ašva se dá koupit na oficiálních stránkách výrobce, který umožňuje i objednávku výhodnějších balení. Jedno balení, které vás dohromady vyjde na 45 dní užívání, koupíte za částku 589,- + doprava. Oblíbenou variantou jsou dvě balení, která vám vydrží na tři měsíce užívání a která vás vyjdou na 1 090,-. (Ve srovnání s první variantou, kdy denní dávka stojí 13,-, může toto řešení snížit cenu denní dávky na 12,11,-.) Hodně zajímavé je i balení na 6 měsíců užívání, které koupíte za 1 690,- a denní dávka vás vyjde na 9,39,-. A to vůbec nemluvíme o tom, že u některých variant je jako bonus dostupná doprava zdarma.

Stejně, jako u jiných množstevních slev tedy platí, že čím větší dávku si objednáte, tím to pro vás bude finančně zajímavější. Je ale pochopitelné, že na začátku to možná budete chtít nejprve vyzkoušet, takže po balení na 45 dní možná přistoupíte k většímu nákupu.

Jsou s Ašvou dobré zkušenosti?

Zákazníci, kteří se rozhodli Ašvu vyzkoušet, jsou v mnoha případech pozitivně překvapení. Řadě z nich se navíc líbí, že obsahuje oněch 7 % withanolidů, což je ve srovnání s některými jinými doplňky stravy na trhu opravdu hodně.

Uživatelé ve svých recenzích zmiňují například to, že:

  • Zaznamenali lepší kvalitu spánku
  • Se cítí být klidnější
  • Jim vyhovuje během náročné práce
  • Vnímají, že mají více energie a lépe se soustředí
  • Na ně žádné bylinky na stres, které zkoušeli dříve, takhle nefungovaly
  • Ve srovnání s jinými doplňky stravy s ašvagandou je Ašva dle jejich názoru lepší

Opravdu se našlo mnoho lidí, kteří již měli s ašvagandou v minulosti zkušenost a shodují se v tom, že jim Ašva po vyzkoušení vyhovuje mnohem víc. A to je v našich očích dobrý důvod, proč byste jí měli dát šanci i vy.

Také už máte s doplňkem stravy Ašva tu čest?

Napsat komentář