Dr. Max Mobility Complex 6 Aktiv: Vypadá dobře, není ale moc drahý?

Trápí vás už delší dobu úporná bolest kolene a nevíte, jak s ní konečně zatočit? V takové chvíli by měla pro vás začít přicházet v úvahu kloubní výživa pro lidi, která obsahuje kolagen a další látky, které jsou klíčové pro udržení normálního stavu chrupavek. Jaká je ale nejlepší kloubní výživa na trhu? A může jí být doplněk stravy Dr. Max Mobility Complex 6 Aktiv?

Kloubní výživu nemusí užívat jen senioři a sportovci, ale i další skupiny lidí, kteří chtějí pečovat o svůj pohybový aparát. Vzhledem k tomu, že kolem 25 let začíná ubývat kolagen, který se však nachází v řadě tkání, v kůži a v kloubech, po dosažení určitého věku se mohou začít objevovat první citelnější potíže s pohybem a jeho plynulostí.

Než ale zbrkle hodíte nějaké zboží do nákupního košíku, třeba kvůli tomu, že se vám jeví jako cenově výhodné, na chvilku se zastavte a zaměřte se na jeho složení a způsob užívání. A to například i ve srovnání s konkurencí. Pak totiž mnohdy zjistíte, že to, co vypadalo na první pohled dobře, se ve skutečnosti vůbec nevyplatí kupovat.

Jak si v tomto směru stojí kloubní výživa od privátní značky Dr. Max Mobility Complex 6 Active? Na to se společně podíváme níže.

Co je Dr. Max Mobility Complex 6 Active?

dr max kloubní výživa

Dr. Max Mobility Complex 6 Active je volně prodejný doplněk stravy privátní značky lékárny Dr. Max, který přináší komplexní složení na podporu normálního stavu kloubů a pohybového ústrojí. Konkrétně se v něm nachází 6 aktivních látek ve vysokých dávkách. Ve srovnání s některými jinými doplňky stravy na trhu z této kategorie však patří mezi dražší.

Jaké má složení?

dr max logo

Tento doplněk stravy má složení, které se v mnoha směrech příliš neliší od jiných doplňků stravy, které na našem trhu máme.

Najdeme v něm:

  • Glukosamin
  • Chondroitin
  • MSM
  • Hyaluronát sodný
  • Kolagen typu II
  • Vitamín C

Ve srovnání se složením jiných kloubních výživ v něm nenajdeme vitamíny na kosti (vitamín D, vitamín K), vápník nebo kadidlovník pilovitý. A trochu nám v něm chybí i kolagen typu I, který se do kloubních výživ spolu s “dvojkou” také často přidává.

Jaká je cena a způsob užívání?

I přesto, že o sobě tento doplněk stravy říká, že obsahuje větší množství aktivních látek, v průběhu dne je potřeba (jako jednu dávku) užít až 3 kapsle. A to je poměrně hodně, když vezmeme v úvahu, že standardem bývá 1-2 kapsle za den.

Samozřejmě, balení tohoto doplňku stravy je větší, obsahuje buď 120 nebo 270 tablet. Při poměrně neúsporném dávkování vám ale nevydrží moc dlouho.

Cena navíc není úplně nejnižší. Za menší balení zaplatíte kolem 799,- a za to větší 1 099,-. A to už je částka, která se velmi podobá kloubní výživě Alavis, která se rozpouští ve vodě a stačí denně vypít jednu odměrku.

Jaké jsou zkušenosti?

I přes naše výhrady k dávkování a ceně se zdá, že jsou lidé s touto kloubní výživou veskrze spokojení, protože v e-shopu Dr. Max se spokojenost s ní pohybuje na úrovni 4,8 hvězdiček z 5.

Lidé nejčastěji zmiňují, že:

  • Jim vyhovuje komplex několika látek
  • Účinky se projeví až za delší dobu od zahájení užívání
  • Užívají tuto kloubní výživu dlouhodobě

dr. max complex 6 aktiv zkušenosti

Někteří pak zmiňují, že jim nevyhovuje citelnější zdražení výrobku o několik stokorun.

Co se týče nástupu účinků, je naprosto běžným jevem, že se účinek kloubní výživy objeví až za několik týdnů. V tomto směru se tedy výživa od Dr. Max nijak zásadně neliší od průměru.

Když ale vezmeme v úvahu cenu a způsob dávkování, před nákupem bychom vám doporučili zvážit ještě srovnání s konkurenčními výrobky, které mohou mít za příznivější cenu srovnatelné, anebo dokonce lepší složení.

Jakou zkušenost máte s touto kloubní výživou vy? Dejte nám vědět!

Napsat komentář