Klokan na klouby: Rozskáče i vás? [recenze]

Kloubní výživa pro lidi by měla být co nejvíce komplexní. Klouby totiž ke svému normálnímu prospívání potřebují více než jen jednu látku. Bude pro vás správnou volbou doplněk stravy Klokan od známé značky Barny’s?

Trápí vás delší dobu bolest kolene a máte pocit, že se tento problém postupem času ještě zhoršuje? Anebo snad máte ztuhlé klouby, které o sebe dřou a každý den vás omezují v pohybu? Pak se jistě shodneme na tom, že jde o velmi vážný problém, který může významně snižovat kvalitu života i naši celkovou spokojenost. S tím jde navíc ruku v ruce i omezení pohybových a společenských aktivit, takže je naše existence v mnoha směrech ochuzena o to, co nám dříve přinášelo radost.

Proto je vhodné už během produktivního života začít užívat doplněk stravy na podporu normálního stavu kloubů. A nejlépe takový, který kromě kolagenu obsahuje i mnoho dalších látek, které přispívají k výživě kloubních chrupavek a podporují normální pohyblivost i v pokročilém věku.

Jak se ale nejlepší kloubní výživa pozná? A může jí být právě Klokan?

Co je Klokan?

barnys logo

Klokan je doplněk stravy na podporu normální činnosti pohybového ústrojí od známé značky Barny’s. Tato kloubní výživa obsahuje 7 aktivních látek, což v porovnání s mnoha dalšími, které jsou na našem trhu dostupné, a látku obsahují například jen jednu, není vůbec špatné! Kromě toho, obsahuje i látky, které podporují normální stav kostí. To je důležité především pro seniory, kteří mohou mít potíže s postupným úbytkem kostní hmoty. (Následkem čehož pak častěji dochází ke komplikovaným zlomeninám.)

Složení: Kolagen i vitamín C

klokan složení

Když se nyní přesuneme ke zhodnocení složení, také nemáme Klokanovi mnoho co vytknout. Obsahuje totiž rovnou dva patentované kolageny + ještě jeden typ.

Konkrétně jde o:

 • Patentovaný kolagen COLLYSS
 • Patentovaný kolagen CARTIDYSS
 • Kuřecí kolagen typu II
 • Vitamín C
 • Chondroitinsulfát
 • Glukosaminsulfát
 • Kyselinu hyaluronovou

První z patentovaných kolagenů se získává z mořských ryb a spadá do kategorie kolagenu typu I. Druhý patentovaný druh kolagenu se pak získává z rejnoků a spadá do kategorie kolagenu typu II. 

Co nám ale ve složení trochu chybí je například MSM, které se do kloubních výživ na podporu normálního stavu chrupavky také standardně přidává. To tedy hodnotíme jako lehký nedostatek.

Jaká je cena?

U Klokana hodně záleží na tom, jakou si vyberete velikost balení. Denně se užívá jen jedna kapsle, takže klidně můžete pro začátek vyzkoušet to menší, ve kterém je při akčních nabídkách 60 + 60 kapslí za 315,-. A to není zlé. Je ale potřeba průběžně sledovat akční nabídky, protože výše uvedené balení je z limitované edice.

Zkušenosti

klokan kloubní výživa zkušenosti

Když se podíváme na hodnocení na srovnávačích zboží a na nejrůznější diskuze, vidíme, že Klokan, který na nás kouká i z balení výrobku, si mezi uživateli stojí velmi dobře a s jeho pozicí, i přes drobné nedostatky, jen tak něco neotřese. Například na Zboží má téměř 5 hvězdiček z 5. A to je co říct.

Lidé, kteří s ním mají zkušenosti, v souvislosti s ním zmiňují, že:

 • Berou ho dlouhodobě po dobu několika let
 • I po delší době neaktivity jim pomohl začít zase běhat
 • Jim dobře funguje na kolena
 • Jim vadí příliš velké tablety
 • Jim vyhovuje jeho příznivá cena
 • Prvního zlepšení si všimli asi po třech týdnech užívání

Pokud vám vadí polykání větších tablet, pak pro vás Klokan možná nebude tou správnou volbou. Na trhu však existuje mnoho kloubních výživ, které mají menší kapsle, užívají se ve formě želé kostiček/bonbónů nebo se dají rozmíchat jako prášek ve vodě. Takové by pro vás mohly být v mnoha směrech schůdnější.

V případě, že s něčím takovým problémy nemáte, pak bychom vám mohli, vzhledem ke všemu, co jsme zjistili, doporučit Klokana vyzkoušet.

Také máte s kloubní výživou Klokan pozitivní zkušenost? Budeme rádi, když se nám s ní svěříte do komentářů.

Napsat komentář