Testosteron tablety TOP 3 srovnání – vitamíny pro muže [recenze]

(aktualizace 11. dubna 2024 - MUDr. Zdeňka Fantová)

Mužská energie je neodmyslitelně spojována s testosteronem. Co ale dělat, když hladina testosteronu klesne a na muži se projeví první příznaky andropauzy? Může zkusit tablety na testosteron? A pokud ano, jaké vybrat? Na to se podíváme dnes v našem článku.

Testosteron je jedním z klíčových pohlavních steroidních hormonů ze skupiny androgenů. Pro muže je alfou a omegou, neboť ovlivňuje jejich spermatogenezi, vývoj sekundárních pohlavních znaků a brání rozvoji osteoporózy. Nepřekvapí tedy, že jeho vliv je patrný především během puberty. Řada mužů se však potýká i s neblahými příznaky spojenými s poklesem testosteronu při tzv. andropauze, tedy mužské variantě menopauzy.

Čím je ale andropauza způsobena a jak lze opět zvýšit hladinu testosteronu? Na to se podíváme níže.

Vitamen Primulus Maxulen
Název   Vitamen
Nejsilnější složení
Primulus
Oblíbený
Maxulen
Stojí za vyzkoušení
Naše známka 4,6/5 ⭐️
[RECENZE]
4,2/5 ⭐️
[RECENZE]
3,2/5 ⭐️
[RECENZE]
Cena za tabletu 8 Kč / 💊 9,5 Kč / 💊 23,5 Kč / 💊 (při první objednávce sleva)
Aktuální cena

Nízká hladina testosteronu u mužů

Produkci testosteronu u muže zajišťují varlata a nadledviny, přitom hladina testosteronu u mužů se v průběhu života mění. S jeho růstem se lze setkat během dospívání muže, tedy v pubertě. Hladina testosteronu je pomyslně na vrcholu kolem 25. roku života muže. Ovšem již po 30. roku života může u něj nastat nenadálý obrat, kdy hladina testosteronu v jeho těle začne klesat, a to přibližně o procento ročně. Úbytek v průběhu dalších let pokračuje a v pozdějším věku se mohou projevit u mužů některé příznaky mužského přechodu čili andropauzy. Tato hormonální změna bývá považována jako nezvratný projev stárnutí. Není však vyloučeno, že lze tuto hormonální změnu nějakým způsobem ovlivnit.

Strukturní vzorec testosteronu
Strukturní vzorec testosteronu

Mezi příznaky nízké hladiny testosteronu patří:

 • Nízké libido
 • Deprese
 • Erektilní dysfunkce
 • Špatná koncentrace
 • Neplodnost
 • Letargie
 • Ztráta svalové hmoty
 • Únava
 • Ztráta vlasů
 • Problémy s kostmi
 • Nadváha až obezita
 • Problémy se spánkem

Muži nižšího věku mohou zas řešit svou nízkou hladinu testosteronu v souvislosti s nižší chuti na sex, slabší erekcí nebo poruchami neplodnosti. Je tedy patrné, že otázka testosteronu se dotýká jakéhokoliv muže v každém věku. Příčinu nízké hladiny testosteronu lze mimo jiné hledat také v dnešním uspěchaném, stresujícím, a tudíž nezdravém životním stylu. Velké množství hormonu testosteronu je totiž vytvářeno během spánku (endokrinní systém začíná pracovat na plné obrátky právě během REM fáze spánku). Proto je pro normální hladinu testosteronu důležitý i dostatečně dlouhý a kvalitní spánek.

Na hladinu testosteronu může mít podle mnohých studií také negativní vliv:

 • Alkohol
 • Opioidy
 • Androgenní-anabolické steroidy

Jak zvýšit testosteron

Existuje řada způsobů, jak lze u mužů testosteron doplnit. Ať už jde o to eliminovat vše, co vaší hladině testosteronu škodí, nebo naopak osvojovat si věci, které na ni mají kladný vliv, základem je v každém případě dodržovat zdravý životní styl.

Pokud chcete udržet optimální hladinu hormonů v těle, může vám pomoci:

 • Vyhýbat se nezdravým potravinám (tzv. „junk food“)
 • Jíst vyváženou stravu
 • Hlídat si příjem vitamínů, minerálů a stopových prvků
 • Pravidelný pohyb
 • Pravidelný sex
 • Dodržovat pitný režim
 • Spánek a odpočinek

Kromě těchto zásad lze bezpochyby zužitkovat blahodárné účinky některých bylinek. Často se s testosteronem spojují kotvičník zemní (Tribulus terrestris) a pískavice řecké seno (fenugreek). Kromě nich je možné v doplňcích stravy pro muže nalézt i ženšen, šafrán setý, macu peruánskou nebo rozchodnici růžovou.

Muže může zajímat i kladný vliv minerálů a stopových prvků, například zinku, který přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi, normální plodnosti a reprodukci. Selen zas napomáhá k normální spermatogenezi a hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální činnosti svalů. Kromě nich lze využít i výhod různých vitamínů.

TOP 3 testosteron tablety

Porovnali jsme všechny dostupné tablety na zvýšení testosteronu, sledovali jsme přitom několik kritérií:

 1. Počet, množství a účinky obsažených látek
 2. Spokojenost zákazníků
 3. Cena
 4. Doručení
 5. Zákaznická podpora

V našem žebříčku se nakonec umístili tři nejsilnější doplňky stravy pro muže na českém trhu. Tablety na testosteron dopadly v tomto pořadí:

 

1. Vitamen®

Vitamen® složení schéma
Vitamen® složení schéma

První příčku obsadil Vitamen®. Jeho složení 15 účinných látek je velice obsáhlé a z hlediska výběru látek i synergicky účinné. Nalezneme zde pestré množství vitamínů, minerálů i stopových prvků. Standardem je obsah pískavice řecké seno (fenugreek), který je však obohacený o další bylinky, jako jsou kotvičník zemní a ženšen. Množství obsahu látek je dle nás dostatečné. Zajímavostí je, že drtivá většina vitamínů, minerálů a stopových prvků obsažených ve Vitamen® představuje svým množstvím v doporučené denní dávce 100 % referenční hodnoty příjmu.

Pokud se podíváme na zkušenosti zákazníků, jsou s účinky tablet na testosteron Vitamen® velmi spokojení, jako příklad udáváme recenzi na obrázku níže. Kladně je hodnocena i zákaznická podpora. Co lze vytknout tomuto doplňku je nízká dostupnost, lze jej zakoupit pouze prostřednictvím jeho oficiálních stránek. Na druhou stranu jsou s dopravou velice dobré zkušenosti, lidé často zmiňují úspěšné doručení druhý až třetí pracovní den od prvního dne objednání. Pozitivně hodnotíme i fakt, že je doprava od dvou kusů zdarma.

Cena doplňku stravy Vitamen® se pohybuje v rozmezí 392-479 Kč za kus, prodejce totiž uplatňuje množstevní slevu. Tato cena je dle našeho hodnocení adekvátní rozsáhlému množství účinných látek. Dávkování jsou 2 tablety denně, 1 balení vystačí na 1 měsíc užívání. Balení obsahuje 60 tablet.

Vitamen zkušenosti
Zkušenost s Vitamen®. Zdroj: Zboží.cz

💡 Závěrečné hodnocení Vitamen® Testosteron tablety TOP 3 srovnání – vitamíny pro muže [recenze] 2

 1. Počet, množství a účinky obsažených látek – 5/5
 2. Spokojenost zákazníků – 5/5
 3. Cena – 4/5 (392-479 Kč za kus)
 4. Doručení a dostupnost – 4/5
 5. Zákaznická podpora – 5/5

Celková známka:  4,6/5 2. Primulus

Primulus složení schéma
Primulus složení schéma

Těsně druhý skončil Primulus. Složení 10 účinných látek je opět silné a synergické i co se výběru konkrétních látek týče. Má podobné složení jako Vitamen®, rozdíl spatřujeme v nižší četnosti látek a množství látek. Primulus má o něco málo vyšší množství kotvičníku zemního (Tribulus terrestris), hořčíku, vitamínu D3 a další látek. Toto množství však není nějak závratně vysoké, proto z důvodu nižší četnosti účinných látek hodnotíme složení o trochu hůře než u Vitamenu® (u Vitamenu® a Maxulenu® je navíc mnohem více zastoupena svým množstvím pískavice řecké seno).

Zákazníci se ve většině případů shodují, že na ně měl obsah testosteronových tablet Primulus pozitivní vliv. Ze zkušeností vyplývá, že Primulus za zkoušku stojí. Někteří pozorovali účinek v podobě zlepšení kondice. Jiní bohužel neměli tak pozitivní zkušenost a dospěli k závěru, že na ně Primulus neměl žádný účinek.

Co lze jedině kladně hodnotit je řešení doručení a distribuce výrobcem. Primulus je dostupný jak na jeho oficiálních stránkách, tak v různých renomovaných lékárnách. Zákazník má tak volnou ruku při nákupu a doručení tohoto doplňku stravy. Pokud by chtěl zakoupit balení skrze oficiální stránky prodejce, může očekávat doručení druhý až čtvrtý den od prvního dne objednání (záleží, kdy daný den objednáte a také jakého si zvolíte dopravce). Ani zákaznická linka nezklamala, a proto ji hodnotíme kladně.

Co se týče ceny za kus, pohybujeme se okolo 494 až 569 Kč. Cena je, jak jeden ze zákazníků na Pilulce uvedl „na hraně“. Množství i četnost, zároveň i kvalita látek obsažených ve výrobku společně s jeho vysokou dostupností však tomu odpovídá a lze ji tak plně respektovat. Dávkování jsou 2 tablety denně, 1 balení je určeno na 1 měsíc. Balení obsahuje 60 tablet.

zkušenost Primulus
Zkušenost s Primulus. Zdroj: Zboží.cz

Hodnocení podle kritérií:

 

💡 Závěrečné hodnocení Primulus Testosteron tablety TOP 3 srovnání – vitamíny pro muže [recenze] 3

 

 1. Počet, množství a účinky obsažených látek – 4/5
 2. Spokojenost zákazníků – 4/5
 3. Cena – 3/5 (494 až 569 Kč za kus)
 4. Doručení a dostupnost – 5/5
 5. Zákaznická podpora – 5/5

Celková známka:  4,2/5 

3. Maxulen®

Maxulen® složení schéma
Maxulen® složení schéma

Bronz získává Maxulen®. Oproti předchozím doplňkům stravy na testosteron je již z našeho schématu patrné, že hodnotíme negativně četnost účinných látek. V celém složení nalezneme pouze 4 účinné látky. Jediné, co lze kladně na složení hodnotit je množství obsahu pískavice řeckého sena, bohužel je toto množství (600 mg) stejné jako u doplňku Vitamen®. Nějaké body přičítáme i za obsah hořčíku, vitamínu B6 a především zinku v uspokojivém množství. Toto složení je tedy dobré zkusit, pokud skutečně věříte v silný účinek pískavice řeckého sena a věříte, že ostatní látky nejsou až tak důležité.

Co nepřidává velké body doplňku stravy Maxulen® jsou i vesměs rozporuplné recenze a zkušenosti. Na oficiálních stránkách nalezneme spousty pozitivních zkušeností, které ovšem nejsou zcela nezávislé. Z recenzí na Zboží.cz (viz obrázek níže) vyplývá, že s užíváním testosteronových tablet Maxulen® nebyli zcela všichni spokojeni. I přestože někteří brali Maxulen® pravidelně po dobu několika měsíců, nepozorovali téměř žádný účinek. Někteří si stěžovali i na pravidelný odběr, ke kterému se zavazují při první zlevněné objednávce na oficiálních stránkách Maxulen®. Avšak stále se naleznou i pozitivní reakce na užívání doplňku stravy Maxulen®, lidé zmiňují vyšší chuť na sex nebo zvýšení celkové energie.

Dodání je možné pouze skrze oficiální stránky Maxulen®. Poštovné stojí pouhých 29 Kč a je doručováno na konkrétní adresu. V některých případech lidé zmiňují, že jim zboží nebylo dodáno v pořádku. Jinak lze hodnotit způsob doručení kladně.

Cena jednoho balení stojí 698 Kč. Je to o trochu vyšší cena než u doplňku Primulus, přesto ještě není tak závratná. Co ale nelze zcela kladně hodnotit je pravidelný odběr s frekvencí 1 měsíce, ke kterému se zákazník zavazuje po první zlevněné objednávce za 349 Kč. Z krátkodobého hlediska je díky zlevněné objednávce balení Maxulen® levné, ale pokud byste užívali Maxulen® delší dobu, zvýšená cena se oproti konkurenci projeví. Prodejce pravidelný odběr odůvodňuje tím, že kvůli účinku je třeba užívat doplněk stravy déle, což mu dáváme za pravdu, ale je také třeba upozornit na to, že tímto způsobem může zákazník zaplatit více, než původně zamýšlel. Prodejce ovšem deklaruje, že je možné pravidelný odběr upravit či zrušit skrze bezplatnou zákaznickou linku, e-mail nebo poštu. Ukázalo se však, že to není úplně tak jednoduché, jak píše zákazník v recenzi na Zboží.cz níže. My osobně však měli se zákaznickou linkou pozitivní zkušenost. Dávkování je 1 tableta denně, balení vystačí na 1 měsíc. Balení obsahuje 30 tablet.

zkušenost s Maxulen®
Zkušenost s Maxulen®. Zdroj: Zboží.cz

💡 Závěrečné hodnocení Maxulen® Testosteron tablety TOP 3 srovnání – vitamíny pro muže [recenze] 4

 

 1. Počet, množství a účinky obsažených látek – 2/5
 2. Spokojenost zákazníků – 3/5
 3. Cena – 3/5 (349 Kč za kus je první zásilka se slevou, další zásilky 698 Kč za kus)
 4. Doručení a dostupnost – 3/5
 5. Zákaznická podpora – 4/5

Celková známka:  3,2/5 

 

 

A jaké užíváte na testosteron tablety vy? Dejte nám vědět v diskuzi níže!

Zdroje:

https://www.healthline.com/health/how-alcohol-affects-testosterone#effect-on-testosterone

https://www.novinky.cz/clanek/zena-zdravi-priznaky-nizke-hladiny-testosteronu-ktere-by-muzi-nemeli-nikdy-podcenovat-40024791

https://www.vitalia.cz/clanky/hladina-testosteronu-u-muzu-tablety-gel-injekce/

https://www.primulus.cz

https://www.maxulen.cz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Testosteron

 

 

Napsat komentář