Depanten není zázrak, ale podvod za velké peníze!

Víte, co mají podvodníci snad napříč celou zeměkoulí společné? Často se snaží parazitovat na názvech známějších a již zavedených značek. A tomuto problému se nevyhnul ani známý krém Bepanthen, jehož jméno zneužil podezřelý krém Depanten. Jedná se o podvod?

Kreativita lidí, kteří to s námi nemyslí dobře, se zdá být v některých případech skutečně bezbřehá. Co jiného by si chtěl také člověk myslet, když vedle sebe srovnává název známé značky přípravků péče o pleť Bepanthen a pofidérní Depanten, který tvrdí, že je mastí na klouby?

Že tady něco úplně nevoní navíc naznačuje skutečnost, že kromě toho, že tento podezřelý produkt vidíme přes partnerský prodej dostupný na tržišti Mall (opět s informací, že jde o produkt od společnosti UNICORN BRIGADE, kterou jsme se už zabývali při recenzích jiných zvláštních produktů), výrobek se dá koupit ještě na polském Allegro, kde se dá najít snad úplně vše. (I to, co byste tam najít opravdu nechtěli.)

Není to ale jen pouhá shoda názvů? A co bychom vám na klouby doporučili vyzkoušet přednostně a bez rizika, že si tím způsobíte vážnou újmu?

Depanten na HOAX SK

V Česku i na Slovensku lze dohledat webové stránky, jejichž cílem je zvýšení povědomí o internetových podvodech a klamavých nabídkách, které mohou negativně ovlivňovat naše názory a postoje. Případně mohou vést k odcizení osobních údajů a k vyplenění bankovního konta. Vzhledem k tomu, že těchto podvodů stále přibývá, ukazuje se, že větší informovanost o těchto tématech v populaci je zoufale potřebná.

Konkrétně o nabídce Depanten v této souvislosti psal slovenský portál Hoax.sk, který detailně popsal, v čem je nabídka tohoto krému problematická, a proč by se měli potenciální kupující mít na pozoru.

Podle přiloženého snímku obrazovky ze stránky ve výše uvedeném článku, na které má být Depanten v prodeji, je jasně vidět, že podvodníci se snaží vzbudit v lidech dojem, že pokud se natřou tímto zázračným krémem, během několika minut všechny jejich problémy s klouby zmizí a oni se opět vrátí k normálnímu životu. Nic takového samozřejmě není pravda a vykukové se snaží tímto způsobem působit na nemocí a zdravotními problémy ochromené jedince, kteří hledají snadno dostupnou spásu.

Stejně, jako u jiných podvodů, je navíc i Depanten vinen tím, že si vymýšlí falešné odborníky, kteří mají zvýšit důvěryhodnost nabízeného produktu. Poměrně často můžete tento trik odhalit tak, že obrázek necháte projet nástrojem Google Lens, který dovede na počkání zjistit, kde jinde na internetu se ještě nachází. Od věci není ani ověření existence jména zobrazeného odborníka. Často se totiž stává, že nikdo takový vůbec neexistuje.

recenze depanten

Depanten je dostupný i v Česku

Depanten je k naší smůle dostupný i v Česku přes již zmíněný Mall a Allegro, kde se to podobnými pofidérními nabídkami jen hemží.

Na Mall alespoň existuje v hodnoceních komentář, který uvádí, že tento krém má složení podobné známější a ověřené Thermolce, která navíc stojí asi desetinu ceny.

dostupnost depanten

Tohle na klouby pomáhá

Když už jsme si udělali tak nějak jasno v tom, že se máte Depantenu vyhnout, můžeme se jít podívat na produkty, které můžete místo něj v případě potřeby vyzkoušet. V dospělém věku může být pro sportovce, fyzicky pracující i seniory vhodná vícesložková kloubní výživa, která je dostupná ve volném prodeji a která obsahuje látky, které podporují výživu kloubního aparátu zevnitř.

Na trhu existuje nespočet vysoce kvalitních produktů, ve kterých nechybí kolagen, vitamín C, glukosamin, MSM či chondroitin. Dobrou volbou pro vás může být například kloubní výživa Kloubin, jehož recenzi jsme v minulosti zveřejnili na webu.

Dále kloubům můžete při potížích nabídnout:

  • Studený nebo teplý obklad
  • Mast na klouby (konopí, koňský kaštan, mentol…)
  • Klidový režim
  • Tejpování nebo nošení ortézy
  • Přiměřený pohyb (kloub se musí promazávat kloubní tekutinou)

Dále je také důležité, abyste klouby zbytečně nepřetěžovali nadměrnou pohybovou aktivitou a zátěží. Tu může představovat i nadbytečná tělesná hmotnost. Nezapomínejte totiž na to, že kolena a klouby nohou musí váhu rozložit a následně musí zajistit, aby se mohla přesouvat z místa na místo. Každé kilo, které dáte dolů, má na klouby nohou pozitivní dopad.

V případě dlouhodobých a vážnějších problémů, ke kterým může patřit silná bolest, ztráta pohyblivosti, permanentní otok a podobně, co nejdříve navštivte svého ošetřujícího lékaře, se kterým proberete další vhodný postup.

Napsat komentář