Diaben – jaké jsou zkušenosti? Sníží opravdu cukr?

Udržování normální hladiny krevního cukru je pro nás všechny náročným úkolem. Obzvláště tehdy, když se objeví cukrovka, která nás nutí kompletně změnit naše naučené zvyky. Vzhledem k tomu, že vysoká hladina cukru v krvi může mít dlouhodobě nepříznivé důsledky, je možné mimo jiné zvážit dlouhodobé užívání doplňku stravy Diaben, který se dá koupit ve volném prodeji.

S diabetem se určitě nevyplatí špásovat, protože zanedbávání tohoto chronického onemocnění, kterým trpí vysoké procento populace, může mít dalekosáhlé následky. K nim patří potíže s kardiovaskulárním systémem, problémy se zrakem nebo třeba diabetická noha, jejímž řešením může být pouze její amputace.

Lékař vám ale cukrovku typu 2 nemusí diagnostikovat hned. Celkem často tomuto onemocnění předchází stav, kterému se říká prediabetes, a pro který je typická vyšší než normální hladina cukru u zdravého člověka. Není ale zvýšená natolik, aby dosahovala hodnot typických pro diagnostiku cukrovky. Jde tedy o varování těla, že pokud okamžitě nezakročíte, řítíte se směrem k nemoci. Na druhou stranu, už to samo o sobě mnoha lidem pomáhá, aby začali o svůj zdravotní stav mnohem více dbát. A k cukrovce třeba nakonec ani nedojde. (Ano, i to se běžně děje.)

Jak ale snížit cukr, když vlastně nevíte, kde začít? A jakým způsobem vám může asistovat právě volně prodejný doplněk stravy Diaben?

Co přesně je Diaben?

Co je diaben

Diaben je dobře dostupný doplněk stravy od renomovaného výrobce výživových doplňků, společnosti Advance Nutraceutics. Stejně jako ostatní produkty je i Diaben založen na přírodních složkách. Obsahuje především látky, které podporují udržení normální hladiny cukru v krvi.

Mezi jeho další potenciální výhody patří podpora kontroly tělesné hmotnosti, možnost dlouhodobého užívání a složení, které je vhodné i pro jedince s intolerancí laktózy.

Přírodní složení

Na první pohled je složení doplňku stravy Diaben přátelské, protože obsahuje tři tradičně používané látky na podporu normální hladiny cukru v krvi.

Patří k nim:

  • Gurmar
  • Kyselina alfa-lipoová
  • Extrakt ze skořice

Nutno však dodat, že i když na složení Diabenu není nic špatného a můžeme vám ho doporučit, ve srovnání s doplňkem stravy Diapil obsahuje mnohem méně aktivních látek. (Diapil jich obsahuje dohromady 8.) Pokud tedy patříte k náročnějším uživatelům, možná vám nebude stačit.

Cena a jeho běžná dostupnost

Cena doplňku stravy Advance Diaben je velmi přijatelná, a to i pro jedince, kteří potřebují šetřit. Je dostupný jak na oficiálním e-shopu, tak i v kvalitních lékárnách. Balení obsahuje 60 kapslí, což by mělo dostačovat na 2 měsíce při doporučeném dávkování. (1 kapsle denně ráno po probuzení, nejlépe před snídaní.) Standardní cena se pohybuje kolem 470 Kč, ale občas můžete narazit na speciální nabídky, kdy balení zakoupíte již za 329 Kč.

Jak s ním byli zákazníci spokojení?

spokojenost s diaben

Ne vždy vám lékař na zvýšenou hladinu krevního cukru ihned předepíše léky. Vlastně se děje docela často, že vám nejprve doporučí změnu životního stylu a během průběžného monitoringu zvažuje, zda k jejich nasazení dojde, nebo ne. Doplněk stravy Diaben tedy můžete po konzultaci s ním užívat i v případě, že se již nějakým způsobem léčíte.

Uživatelé, kteří se rozhodli Diaben vyzkoušet, si nejčastěji pochvalují postupné snížení krevního cukru a zlepšující se výsledky měření u lékaře. Další uvádí, že si Diaben kupují opakovaně.

Další tipy, jak snížit cukr

Aby bylo vaše úsilí o stabilizaci krevního cukru opravdu účinné, myslete na to, že doznat změn by měl i váš každodenní životní styl, který má na kolísání a zvyšování krevního cukru taktéž nemalý dopad.

I během užívání volně prodejného doplňku stravy proto doplňte o:

  • Ztrátu přebytečné tělesné hmotnosti
  • Pravidelný pohyb
  • Diabetickou dietu
  • Konzumaci menších porcí jídel během dne, ale častěji (místo tří velkých jídel denně)
  • Dostatečné množství spánku
  • Redukci stresové zátěže

Zkoušeli jste už doplněk stravy Diaben? Pokud ano, jak jste s ním byli spokojení?

Napsat komentář