Voltaren [recenze]: Stojí tento gel opravdu za to?

Provází vás při každém pohybu bolest a už nevíte, jak byste se jí měli konečně zbavit? Řešení může být vlastně celkem jednoduché. Na trhu jsou totiž masti a gely, které mohou snížit zánět, otoky a další pociťované obtíže. Jednou z těch, na které lidé nedají dopustit, je Voltaren. Víte, co od něj můžete během používání čekat?

Nikdo z nás nemládne. A to je prostě fakt, se kterým se musí smířit každý. Jenže, aktivní býváme až do vyššího věku (třeba kvůli sportu, práci nebo koníčkům), takže bychom si rádi udrželi pohyblivost co nejdéle to jde.

Řekněme si ale zcela otevřeně a bez příkras, že i aktivní senioři mívají někdy problémy se ztuhlými klouby a s bolestí pohybového ústrojí, která může mít různou intenzitu. Právě proto se ostatně doporučuje v dospělém věku průběžně užívat kvalitní kloubní výživu.

Rychlou úlevu pak může podpořit i dobře zvolený gel na klouby, který může snížit citlivost a zajistit několik bezstarostných hodin, během kterých se můžete věnovat tomu, co máte rádi.

Bude pro vás správnou volbou Voltaren Forte?

Co je Voltaren?

co je voltaren

Voltaren je značka léků k vnějšímu použití. (Týká se to především mastí Voltaren Forte a Voltaren Emulgel.) V produktové řadě je však i léčivá náplast a léky Voltaren pro vnitřní užití. Také ale v nabídce najdeme klasické zdravotnické prostředky, ke kterým patří třeba VoltaTherm a bandáže.

Výhodou je, že výrobky Voltaren se dají sehnat bez předpisu, takže jsou dostupné i pro širokou veřejnost.

Jak funguje Voltaren gel

Voltaren gely jsou výhodné v tom, že je aplikujete pouze na kůži. Působí tedy lokálně tam, kde je potřeba, a nemusíte nic užívat vnitřně. Uvnitř se nachází látka zvaná Diklofenak, která proniká do kůže a tkání, kde může přímo působit.

Díky tomu může Voltaren gel snižovat bolest, otok nebo zánět, které mohou způsobovat problémy s každodenním fungováním a s pohybem. Nanášení Voltarenu na postižené místo také může podpořit proces hojení.

Rozdíl mezi Emulgelem a Forte

voltaren forte a voltaren emulgel

Jak už název Voltaren Forte gelu napovídá, tento přípravek má silnější složení. (Má vyšší koncentraci diklofenaku.) Díky tomu ho stačí aplikovat na postižené místo pouze dvakrát denně. Nejlépe po dobu 1-2 týdnů.

Voltaren Emulgel pak obsahuje menší množství diklofenaku a dá se na postižené místo nanášet třikrát až čtyřikrát denně podle potřeby. Opět se doporučuje ho aplikovat po dobu 1-2 týdnů. Do jedné hodiny od aplikace pak dovede snížit akutní bolest.

Kolik stojí?

Voltaren gel forte v balení s obsahem 150 g koupíte kolem 349,-. Větší balení s obsahem 180 g pak stojí kolem 459,-. Pak také existuje ještě menší varianta Voltaren gel forte s hmotností 50 g, která vychází na částku kolem 235,-.

Jelikož jsme ale všichni chodili do matematiky, dovedeme si dobře spočítat, že nákup většího balení bývá (ještě při častém používání) ekonomicky výhodnější, než nákup balení s menším obsahem.

Jaké jsou zkušenosti?

zkušenosti voltaren

Zkušenosti zákazníků s výrobky Voltaren jsou dlouhodobě pozitivní. O tom ostatně svědčí i kladné recenze na srovnávačích zboží. Třeba na Heureka je Voltaren Forte v TOP 15.

Když se podíváme na konkrétní slova, lidé o Voltaren Forte gelu nejčastěji říkají, že:

  • Splňuje jejich požadavky
  • Jim dobře funguje na bolavá záda a kolena
  • Podle nich příjemně voní
  • Po jeho nanesení cítí okamžitou úlevu
  • Tento produkt používají už delší dobu a plně jim vyhovuje

Někteří lidé uvádí, že tento gel používají i při naraženinách a po operacích. Zároveň uvádí, že pro dosažení účinnosti je potřeba ho aplikovat v pouze malém množství. Dále se pak dočteme, že lidem tento výrobek vyhovuje ve srovnání s konkurenčními výrobky nejvíce.

Samozřejmě se pak ale najdou i takoví, kterým nevyhovuje jeho trochu vyšší cena. Většina ji však vnímá jako opodstatněnou.

Voltaren Forte a další výrobky od této značky vám tedy můžeme doporučit vyzkoušet.

Napsat komentář