Geladrink recenze: Skutečně vám pomůže na kloubní chrupavku?

(aktualizace 29. ledna 2024 - MUDr. Zdeňka Fantová)

Výživa na klouby je důležitá, protože s narůstajícím věkem se obvykle začnou objevovat první projevy jejich opotřebení. V případě chronických potíží navíc může vhodně doplnit konzervativní léčbu, kterou vede lékař. Dnes se spolu podíváme na přípravek na klouby Geladrink. Vyplatí se do něj investovat peníze?

Rychlé hodnocení:

Geladrink recenze: Skutečně vám pomůže na kloubní chrupavku? 2

4,4/5 ★★★★★
Skvělé

Umístil se na 2. místě z 31 kloubních výživ v našem testu kloubních výživ.

Kolagen na klouby hraje velkou roli v podpoře aktivního životního stylu i v pokročilém věku. Právě proto bychom ho neměli ignorovat a nejpozději kolem třicítky, kdy už není jeho produkce v těle tak samozřejmá, ho zařadit do své životosprávy. Jednou z nejjednodušších forem je jeho dlouhodobé užívání ve formě kloubní výživy, která může obsahovat ještě doplňující látky na kosti, klouby či svaly.

Jelikož je ale takových produktů na našem trhu nespočet, před dokončením nákupu byste měli zhodnotit, co to vlastně držíte v ruce a zda se to skutečně vyplatí koupit. Ne každý doplněk stravy na pohybový aparát je totiž srovnatelně kvalitní.

💡  Nakupujte bezpečně: Geladrink nebo jakoukoli jinou kloubní výživu doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Geladrink na Benu.cz

Jak je na tom český doplněk stravy Geladrink? Má dobré složení, které dovede ospravedlnit vyšší cenu za denní dávku?

O Geladrink

Geladrink recenze: Skutečně vám pomůže na kloubní chrupavku? 3

✅ Geladrink je česká kloubní výživa společnosti ORLIG.  Její užívání není omezeno věkem, takže po ní mohou sáhnout senioři, sportovci i ostatní lidé, kteří chtějí podpořit normální stav svého pohybového ústrojí.  Výrobky od této značky dokonce doporučuje Česká společnost tělovýchovného lékařství a Společnost pro pojivové tkáně České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. V sortimentu je například Geladrink Forte Hyal, Geladrink Astrodiet, Geladrink Plus a mnoho dalších. I když je mnoho těchto doplňků stravy dostupných ve formě nápoje (s různými příchutěmi), k sehnání jsou i klasické kapsle. Každý by si tedy měl snadno najít svého favorita.

Tip redakce – Geladrink Geladrink recenze: Skutečně vám pomůže na kloubní chrupavku? 4

💊 Doplněk stravy na klouby

✅ Práškový nápoj
✅ Obsahuje kolagenní bílkovinu
✅ Glukosaminsulfát a chondroitinsulfát
✅ MSM a Boswellia Serrata

 

 

Jaké má Geladrink složení?

Když se mrkneme na ✅ Geladrink Plus pomerančový nápoj, vidíme, že v jeho složení je kolagen, vitamín C, vápník, hořčík, mangan, měď a biotin. Také v tabulce nechybí glukosamin, chondroitin a MSM, což je také velké plus.

O něco méně pestřejší složení pak má doplněk stravy Geladrink broskev 360 kapslí, ve kterém je kolagen, vitamín C, vápník a hořčík. Zaujaly nás i kapsle Geladrink Fast, které v sobě mají kolagen, vitamín C, ostropestřec, boswellii, vitamín C, vitamín E, selen a další.

Jak ale procházíme jednotlivá složení, a to včetně zmíněného ✅ Geladrink Forte Hyal ve variantě černý rybíz (je k dostání i ve verzi pure), nedaří se nám najít například vitamín D, který je důležitý i pro normální stav kostní hmoty. (Ideálně ještě v kombinaci s vitamínem K.) Jedinou světlou výjimkou byl při průběžném porovnávání různých produktů jen Geladrink Junior broskev, ve kterém vitamín D je.

Kompletní složení

Účinné látky V denní dávce (14 g)
Hydrolyzovaný kolagen I, II, III 8000 mg
z toho 4-Hydroxyprolin 912 mg
Glukosaminmsulfát 2KCl 1500 mg
Chondroitinsulfát 800 mg
Methylsulfonylmethan 600 mg
Hyaluronan sodný HMW (vysokomolekulární) 100 mg
Boswellia serrata 100 mcg
Vitamin C 100 mg
Vitamin E 50 mg
Selen 50 mcg
Mangan 2 mg
Měď 1000 mcg

Kolik stojí?

Geladrink recenze: Skutečně vám pomůže na kloubní chrupavku? 5

Cena doplňků stravy ✅ Geladrink se pohybuje v závislosti na prodejci, druhu výrobku a jeho formě. Například již zmíněný Geladrink Forte Hyal Pure se dá podle srovnávačů zboží koupit za částku od 684-1 040,- za jedno balení, ve kterém je 420 g výrobku. (Průměrná cena kolem 719,- znamená, že vás jedna dávka vyjde kolem 24,-.)

Jaké jsou s ním zkušenosti?

✅ Geladrink má dle zákaznických recenzí na Zboží velmi dobré hodnocení a uživatelé jsou s ním veskrze spokojení, a to i dlouhodobě.

Zmiňují například:

Výhody
  • Možnost dochutit si Pure verzi podle vlastních preferencí
  • Že bez příchuti má minimální kalorickou hodnotu
  • To, že si ho koupili na doporučení a funguje jim dobře
  • Že přispívá k normální činnosti kloubů

Ti nespokojení zmiňují:

Nevýhody
  • To, že jim moc nevyhovuje z jejich pohledu vyšší nákupní cena
  • To, že se dle jejich názoru trochu hůře rozmíchává
  • Že jim ani po třech měsících užívání nepomohl s tím, na co si ho koupili

Ne každému také bude vyhovovat jeho přírodní příchuť, ale k dostání je i mnoho dalších variant, které mohou jeho příjem zpříjemnit.

Co bychom chtěli podotknout v rámci tohoto hodnocení my, možná je škoda, že ne všechny doplňky stravy z portfolia ✅ Geladrink obsahují to, co se nachází i v konkurenčních kloubních výživách. (Například kombinace kolagenu, vápníku, vitamínu C, vitamínu D, vitamínu K, glukosaminu, chondroitinu a MSM + dodatečně další látky.)

Na základě toho se nám jeví, že v případě, že se rozhodnete výrobky ✅ Geladrink kupovat v kamenné prodejně, můžete trávit velké množství času porovnáváním různých možností. Samozřejmě, složení je lepší prozkoumat před každým nákupem nové kloubní výživy, kterou ještě neznáte, vnímáme to ale jako drobné mínus, které může potenciálně ovlivnit rychlost nákupu a jistotu volby.

Jinak bychom ale dali doplňkům stravy Geladrink solidních ⅘.

Alternativy kloubní výživy Geladrink

Vybíráte kloubní výživu a nemůžete se rozhodnout? Napsali jsme pro vás další recenze, aby byl váš výběr jednodušší. Kloubní výživa Kloubin, Flextor, Geloren nebo Cloubex. Přečíst si také můžete náš celkový test kloubních výživ.

Napsat komentář