Tribulus Maximus [recenze]: Zvýší testosteron?

(aktualizace 18. července 2023 - MUDr. Zdeňka Fantová)

Nízká hladina testosteronu trápí mnoho zralých mužů, kteří najednou zjišťují, že toho nezvládnou tolik, jako když jim bylo dvacet. I když je to přirozené, ne každý se chce s tímto projevem stárnutí organismu smířit. Může úbytek testosteronu zvrátit doplněk stravy Tribulus Maximus?

Andropauza je životním obdobím, v průběhu kterého může docházet k širokému spektru méně příjemných fyzických, ale i psychických projevů. Testosteron má vliv nejen na sexualitu a na plodnost, ale i na množství aktivní svalové hmoty, na normální náladu či na udržování normálního množství tukové tkáně. (Proto mají starší muži tendenci začít tloustnout.)

Tip: Podpora tvorby testosteronu

Někteří muži řeší tuto nepříjemnou situaci tak, že zkouší volně prodejné testosteron tablety, kterých je na našem trhu prakticky nespočet. Nedávno jsme si tu například představili Maxulen, doplňků stravy pro muže však existuje víc.

Jedním z nich je Tribulus Maximus. Co vám ale může jeho užívání nabídnout?

O Tribulus Maximus

Tribulus Maximus [recenze]: Zvýší testosteron? 2

✅ Tribulus Maximus je volně prodejný doplněk stravy pro muže, který by měl podpořit hladinu testosteronu. Jelikož obsahuje látky přírodního původu, nejedná se o hormonální léčbu, která má kromě kladů i široké spektrum nežádoucích účinků.

Jeho dlouhodobé užívání by mělo přispět k podpoře nárůstu svalové hmoty, ke zvýšení testosteronu, k podpoře spermatogeneze, ke zvýšení libida a podobně.

Jaké je složení?

Možná vás to překvapí, ale tento doplněk stravy obsahuje pouze tribulus terrestris (kotvičník zemní). V tomto ohledu poměrně zaostává za doplňkem stravy Vitamen, který má mnohem komplexnější složení, jehož složky se navzájem podporují.

To je hodně důležité vědět, protože se v poslední době celkem daří bořit mýtus o tom, že pomáhá zlepšovat sportovní výkon, což není pravda. Také nepodporuje zvýšení hladiny testosteronu, což je další z jemu často připisovaných účinků. Opravdu ale může podpořit vaše libido, takže může skutečně fungovat na podporu sexuality.

Přečtěte si: Primulus recenze

Zkušenosti uživatelů

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem musíme na ✅ Tribulus Maximus hledět trošku skepticky. Na druhou stranu, je důležité zjistit, co si o jeho používání myslí muži, kteří hledají způsoby, jak doplnit testosteron. Teprve až jejich hodnocení může napovědět, jestli má smysl se do něčeho takového vůbec pouštět.

Když se podíváme na hodnocení na srovnávači Heuréka, lidé nejčastěji říkají, že:

  • Jim vyhovuje cena
  • Na ně funguje
  • Nemá vliv na růst svalové hmoty
  • Pozitivní vliv na erekci vidí až po delší době užívání
  • Ho berou delší dobu a opakovaně
  • Pociťují větší chuť na sex

Zdá se, že i přes naše kritické oko z hlediska složení a některých slibovaných účinků jsou muži s užíváním tohoto doplňku stravy spokojeni s jeho výkonem. Pokud vás však skutečně trápí silnější příznaky andropauzy, na vašem místě bychom možná vyzkoušeli doplněk stravy pro muže, který obsahuje širší komplex látek.

 

 

Jakou zkušenost máte s užíváním Tribulus Maximus vy?

Napsat komentář