Alavis [recenze]: Je varianta pro lidi skutečně tak dobrá?

(aktualizace 5. února 2024 - MUDr. Zdeňka Fantová)

O tom, že existuje Alavis pro psy a Alavis pro koně, jste už asi v minulosti něco slyšeli. Jelikož ale veterinární přípravky nejsou pro lidi zrovna vhodné, tato značka v relativně nedávné době konečně vytvořila Alavis pro lidi, který můžeme užívat i my. Skutečně je Alavis Triple Blend Extra silný tak dobrý, aby ospravedlňoval jeho vyšší cenovku?

Rychlé hodnocení:

Alavis [recenze]: Je varianta pro lidi skutečně tak dobrá? 2
Alavis

3,4/5 ★★★☆☆
Dobré

Umístil se na 6. místě z 31 kloubních výživ v našem testu kloubních výživ.

Kloubní výživa je pro lidi důležitá stejně, jako pro zvířata, protože i v našem případě postupně dochází k opotřebení kloubních chrupavek. Kloubní chrupavka nezůstává po celý život neměnná a vlivem nadměrného zatěžování či nemoci může dojít k jejímu postupnému ztenčování, což s sebou mnohdy přináší nejrůznější potíže s pohybem.

Přečtěte si: Co se může skrývat za bolestí nohou

I když je na trhu nespočet kloubních výživ (zmínit bychom mohli například Geloren), hodně zraků se upíná ke kloubní výživě Alavis, která byla velkým hitem už v dobách, kdy zatím žádný doplněk stravy pro lidi neměla ve své nabídce.

💡  Nakupujte bezpečně: Alavis nebo jakoukoli jinou kloubní výživu doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Alavis na Prozdravi.cz

Proto se mrkneme, zda je Alavis pro lidi stejně kvalitní, jako ten pro zvířata. V neposlední řadě se také mrkneme na to, zda existuje Alavis pro lidi v tabletách.

O Alavis Maxima Triple Blend

Alavis [recenze]: Je varianta pro lidi skutečně tak dobrá? 3

✅ Alavis Maxima Triple Blend je doplněk stravy pro lidi, kteří mají zájem podpořit normální stav svého pohybového aparátu. Tato kloubní výživa se dodává ve velkém balení, ve kterém je sypký prášek, jež se rozmíchává ve sklenici s vodou, kterou pak stačí vypít. Vyzkoušet ho mohou jak sportovci, tak lidé, které trápí například artritida či jiné chronické onemocnění pohybového ústrojí. (Může jít totiž o dobrý doplněk klasické léčby, kterou vám naordinuje lékař.)

I když pod značkou Alavis nenajdeme kloubní výživu v tabletách pro lidi, sesterská společnost BARNY’s ji k dispozici má. Pokud vám tedy pitelná kloubní výživa z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete se uchýlit k alternativnímu řešení.

Alavis [recenze]: Je varianta pro lidi skutečně tak dobrá? 4

Jaké má složení?

Na první pohled vypadá složení ✅ Alavis Maxima Triple Blend pro lidi poměrně dobře. Když ale uděláme srovnání třeba se složením doplňku stravy Kloubin, za menší množství účinných látek zaplatíte více peněz.

V Alavisu pro lidi najdeme:

 • MSM
 • Glukosamin
 • Chondroitin
 • Kolagen typu I a II
 • Vitamín C

Rozhodně hodnotíme pozitivně, že ve složení je i vitamín C, který nebývá ve všech kloubních výživách s kolagenem samozřejmostí. (Namátkou nás například napadá základní Colafit.) Také se v něm nenachází například ani kadidlovník pilovitý nebo vitamín D, vitamín K a podobně. (Což jsou látky, které jsou důležité pro udržení normálního stavu kostí.) V zásadě tedy sice není na tomto doplňku stravy nic špatně, protože obsahuje to, co by měl, ale je důležité vědět, co dalšího je na trhu k dostání.

Kompletní složení

Aktivní látky 1 odměrka (4,5 g)
MSM (methylsulfonylmethan) zn. Lignisul® 1 958 mg
Glukosaminsulfát 2KCl 75,4% 1 565 mg
Chondroitinsulfát 90% 652 mg
Kolagen typ I z ryb zn. Collyss® 15 mg
Kolagen typ II z rejnoků zn. Cartidyss® 22,5 mg
Vitamín C (kyselina askorbová) 19,3 mg

Přečtěte si: 9 bylinek na bolest kloubů

Dávkování a cena

Vzhledem k tomu, že se tento Alavis dodává spolu s odměrkou, dávkování nemusíte nijak složitě řešit ani počítat. Bohatě stačí, když obsah jedné odměrky necháte rozpustit ve vodě a je to. Co se týče četnosti užívání, maximální dávka je 1 odměrka denně. I když je cena za jedno balení poměrně vysoká, pro představu ho koupíte kolem 1 200,-, jeho obsah by vám měl vydržet na 5 měsíců. Když to tedy rozpočítáte, není to tak hrozné, jak to na první pohled vypadá.

Alavis mast

V případě, že byste si chtěli účinek ✅ Alavis Maxima Triple Blend ještě trochu pojistit, můžete ještě vyzkoušet Alavis mast Maxima Trau-MAX. Ta se dá použít po námaze svalů a šlach. V neposlední řadě může podpořit i pohyblivost u lidí, kteří trpí ztuhlostí.

Jaké jsou s ním zkušenosti?

Nyní se společně zaměříme na to, co o užívání ✅ Alavis Maxima Triple Blend říkají lidé, kteří se jej rozhodli vyzkoušet.

Když se podíváme na uživatelské recenze na srovnávačích zboží, nejčastěji se dočteme, že:

Výhody
 • Účinné látky na pohybový aparát
 • Uživatelům vyhovuje jeho způsob užívání
 • Pomáhá ulevit od bolesti
 • Velké balení
Nevýhody
 • Pomáhá, ale při větších problémech nemusí stačit
 • Některým lidem moc nechutná (což ale není primární účel toho, proč ho berou)
 • Je docela kumšt přijít na to, jak prášek správně rozpustit (podle někoho je nejlepší dát ho do suché sklenice a teprve pak ho zalít vodou a rozmíchat)

Alternativy Alavis

Vzhledem k tomu, že se Alavis v našem srovnání kloubních výživ umístil na 6. místě, doporučujeme vám ho zakoupit. Pokud však váháte nad tím, zda se ho opravdu chcete (například kvůli chuti), nebojte se vyzkoušet i jiné doplňky o kterých jsme napsali recenzi. Například kloubní výživa Kloubin, Flextor nebo Geloren. Porovnat si je také můžete v našem celkovém testu kloubních výživ.

 

Napsat komentář